Wszystko co warto wiedzieć o marketingu nieruchomości

bartosz.miecznikowski 16 listopada 2018

Skuteczny marketing nieruchomości jest rozwiązaniem, które umożliwia znaczne zwiększenie zainteresowania klientów i inwestorów daną nieruchomością. Odpowiednie działania marketingowe pokazują klientom potencjał nieruchomości i dają jej przewagę na rynku. Dobra strategia marketingowa powinna być jednak dokładnie zaplanowana i przemyślana, a następnie systematycznie wdrażana.

Przygotowanie strategii marketingowej należy rozpocząć od dokładnej analizy potrzeb potencjalnych klientów, a następnie walorów danej nieruchomości. Walorem może być na przykład dogodna lokalizacja, czy też korzystne warunki finansowe związane z daną inwestycją. Marketing nieruchomości ma również na celu poprawę funkcjonowania obiektu i dostosowania go do potrzeb klientów.

Czym jest marketing nieruchomości?

Usługi pośrednictwa

Polski rynek nieruchomości stale się rozwija, co jednocześnie powoduje wzrost konkurencji. Deweloperzy, inwestorzy i właściciele nieruchomości muszą więc wyróżnić swoją ofertę, tak by przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów. W takiej sytuacji pomocny okazuje się marketing nieruchomości, dzięki któremu możliwe jest szybkie wypromowania danej nieruchomości.

Marketing na rynku nieruchomości to szereg działań podejmowanych w celu wyróżnienia oferty, co ma z kolei prowadzić do korzystnej sprzedaży nieruchomości odpowiedniemu klientowi. Warto jednak pamiętać, że nieprzemyślana strategia marketingowa może przynieść więcej strat niż korzyści. Dlatego wszystkie działania muszą być poprzedzone szczegółową analizą i badaniami rynku.

Planując strategię marketingową nieruchomości mamy do dyspozycji wiele narzędzi, które mogą nam pomóc w dobrym zaprezentowaniu danej nieruchomości. W przypadku niektórych nieruchomości niezwykle istotne jest dostarczenie potencjalnym kupcom kompleksowych informacji na temat obiektu, wszelkich udogodnień i rozwiązań, które mogą zainteresować klienta. 

Na rynku nieruchomości bardzo istotny jest również wizerunek właściciela, który powinien wzbudzać zaufanie klienta. Dlatego w marketingu nieruchomości liczy się uczciwość i przejrzystość działań. Tworząc strategię marketingową koncentrujemy się na zaletach nieruchomości, jednak w trakcie spotkań z potencjalnymi klientami nie powinniśmy ukrywać jej wad.

W jakich przypadkach najczęściej jest stosowany?

zarządzanie centrami handlowymi

Marketing nieruchomości komercyjnych staje się coraz bardziej powszechny. Odpowiednia prezentacja nieruchomości wpływa pozytywnie na ich wizerunek i przyciąga klientów. Z narzędzi marketingowych korzystają osoby prywatne i przedsiębiorcy, gdyż są one skuteczne zarówno w przypadku sprzedaży pojedynczych mieszkań, jak i dużych inwestycji.

Działania marketingowe podejmuje się dziś niemal przy każdej sprzedaży. Największą uwagę przykłada się do promowania ofert, które dopiero wchodzą na rynek. W przypadku nieruchomości, które od dłuższego czasu czekają na kupca warto dokładnie przeanalizować stosowane dotąd metody promocji i wdrożyć nowe działania, na przykład przygotowując nowe materiały marketingowe.

Marketing nieruchomości sprawdza się jednak nie tylko w sprzedaży. Metody te stosowane są również w promowaniu obiektów publicznych, takich jak na przykład galerie handlowe. W tym przypadku elementem strategii jest przyciągnięcie konsumentów, poprzez stworzenie warunków, które wpłyną na ich dobre samopoczucie, na przykład zapewniając im ciekawą ofertę handlową i rozrywkową.

Stworzenie skutecznej strategii marketingowej wymaga doskonałej znajomości rynku i narzędzi marketingowych. Jeśli interesuje Cię profesjonalny marketing nieruchomości, agencja zatrudniająca doświadczonych ekspertów może być bardzo pomocna. Specjaliści opracują plan marketingowy, który pomoże Ci wypromować Twoją nieruchomość i przyspieszy jej sprzedaż.

Oferta marketingu nieruchomości na NAI Estate Fellows

Marketing nieruchomości

NAI Estate Fellows oferuje kompleksowe usługi w zakresie marketingu nieruchomości, ukierunkowane na centra handlowe. Plan marketingowy opracowany przez ekspertów firmy jest zawsze dostosowany do potrzeb klientów i specyfiki danej nieruchomości. Naszych klientów wspieramy także na każdym etapie realizacji planu, który poprawia funkcjonowanie obiektu i zwiększa jego popularność.