JOB CONCEPT

ZRZUCILIŚMY ZBĘDNE KILOWATY!

bartosz.miecznikowski 3 lipca 2017

Branża nieruchomości lżejsza o 11 ton

Aż 10,9 tony elektroodpadów udało się zebrać w ramach corocznej akcji „Zrzuć zbędne kilowaty”. Całkowity dochód z utylizacji elektrośmieci powiększony o środki pieniężne przekazane przez anonimowego darczyńcę, zostanie przeznaczony na rzecz Stowarzyszenia „Przymierze – Ziemia Piska”. Inicjatorami piątej już edycji zbiórki były firmy z branży nieruchomości – Cushman & Wakefield, JLL, Knight Frank, NAI Estate Fellows, Savills, Skanska, Grupa Capital Park oraz firma BYŚ, odpowiedzialna za zbiórkę i utylizację odpadów.

W dniach 22-26 maja w 83 budynkach biurowych, handlowych i magazynowych zarządzanych przez organizatorów akcji na terenie Warszawy wystawiono specjalne kontenery przeznaczone do zbiórki elektrośmieci. Pracownicy obiektów biorących udział w przedsięwzięciu mogli w ten sposób zutylizować szereg niepotrzebnych sprzętów domowych, takich jak wielkogabarytowe urządzenia elektryczne i elektroniczne (lodówki, pralki, zmywarki, kuchenki mikrofalowe, klimatyzatory itp.), telefony, monitory, tablety, drukarki, komputery; drobne urządzenia elektryczne i elektroniczne (żelazka, ekspresy do kawy, odbiorniki radiowe, wiertarki, kolejki elektryczne, konsole do gier, czujniki dymu, termostaty, itp.), jak również urządzenia medyczne (sprzęt do radioterapii, sprzęt do dializy).

Akcja cieszy się coraz większym zainteresowaniem – w tegorocznej edycji liczba budynków, w których przeprowadzono zbiórkę wzrosła o 10 obiektów.
Cały dochód pochodzący z utylizacji przedmiotów wraz z dodatkowymi darowiznami, corocznie przekazywany jest na cele charytatywne.
W tegorocznej edycji zebrane środki trafią do Ośrodka Rewalidacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego przy Stowarzyszeniu „Przymierze – Ziemia Piska” w Piszu – na budowę i wyposażenie sal i gabinetów pracy z niepełnosprawnymi dziećmi i młodzieżą.

„Wśród najemców nieruchomości biurowych wzrasta świadomość tego, że ich działania przekładają się na realną ochronę środowiska. Tegoroczna akcja cieszyła się dużym powodzeniem. W zarządzanych budynkach zebraliśmy pokaźną ilość elektroodpadów. Mam przyjemność poinformować, że poza udaną zbiórką udało się pozyskać darczyńcę związanego z naszą akcją od dłuższego czasu, który wsparł znacznymi środkami beneficjenta tegorocznej edycji. To bardzo budujące, że możemy brać udział w przedsięwzięciu, które ma bardzo szczytny cel – ochronę naszej ”Matki Ziemi” oraz niesienie pomocy jej mieszkańcom” – mówi Łukasz Dreger, Key Account Manager z Działu Zarządzania Nieruchomościami firmy Knight Frank.

Każdego roku akcja „Zrzuć zbędne kilowaty” obejmuje również działania edukacyjne, mające na celu propagowanie postaw proekologicznych wśród najemców nieruchomości komercyjnych.

„Celem akcji jest promocja wiedzy z zakresu ekologii oraz budowanie świadomości jak istotna dla środowiska naturalnego jest właściwie prowadzona utylizacji elektrośmieci. Ogromnie się cieszymy, że kolejna edycja projektu kończy się z sukcesem, a co roku dołączają do niej kolejne budynki komercyjne. Dzięki takiemu zaangażowaniu ze strony organizatorów i partnerów akcji udaje nam się co roku zbierać większe ilości elektroodpadów”, informuje Aneta Andruszko, Specjalista ds. Klientów Kluczowych z firmy BYŚ.