Wielka 20 w Poznaniu – nietuzinkowe miejsce na biuro, z bogatą historią

bartosz.miecznikowski 12 grudnia 2016

Oddział NAI Estate Fellows w Poznaniu podpisał umowę na wyłączność na komercjalizację kamiennicy biurowej.

Nieruchomość położona jest w samym centrum Poznania, przy ul. Wielkiej 20, około 150 m od Starego Rynku. Łączna powierzchnia najmu w budynku wynosi około 3000 m2 na7 kondygnacjach naziemnych. Powierzchnia typowego piętra wynosi ok. 600 m2. Parter budynku w całości przeznaczony jest do celów hadlowo – usługowych, pozostałe kondygnacje zostały zaadaptowane na potrzeby biurowe.

Kamienica przeszła szereg prac modernizacyjnych. Wyposażona jest w windę, system wentylacyjny, dwa niezależne źródła zasilania, system przeciwpożarowy, system alarmowy, system kontroli dostępu. W lokalach rozprowadzona została sieć komputerowa. Przy wejściu do budynku znajduje się recepcja.

Kluczowymi najemcami budynku są: Getin Bank, Noble Bank, Urząd Regulacji Energetyki.

Za proces komercjalizacji w imieniu Właściciela budynku, odpowiedzialne są: Patrycja Masiarek i Justyna Wasiak – z NAI Estate Fellows oddziału w Poznaniu, zlokalizowanego przy ulicy Gajowej 1A.

„Kamiennica przy Wielkiej 20 to miejce niekonwencjonalne w kontekście wynajmu powierzchni biurowej ze względu na swoją bogatą historię. Nieruchomość należała do Berliner Banku. Pozostałością po tej instytucji jest piękny sejf do którego prowadzi śluza, do której, po specjalnej platformie zjeżdżały furgonetki z pieniędzmi. W piwnicy natomiast odkryte zostały dawne mury obronne Poznania. To miejsce dla osób, które lubią połączenie historii z nowoczesnością, oraz cenią sobie dobrą lokalizację w ścisłym centrum”.– mówi Patrycja Masiarek – Dyrektor Biura NAI Estate Fellows w Poznaniu.