NAI Estate Fellows pomaga w kupnie biurowca Atrium International

bartosz.miecznikowski 21 maja 2019

Due dilligence, czyli szczegółowy audyt kosztów eksploatacji budynku Atrium International Business Center przeprowadzony przez ekspertów finansowych z NAI Estate Fellows pomógł inwestorowi, spółce STRABAG Real Estate w podjęciu decyzji o kupnie biurowca.

Due diligence w znaczeniu ogólnym to poddanie przedsiębiorstwa wyczerpującej analizie pod względem jego kondycji handlowej, finansowej, prawnej i podatkowej. Taki audyt ma na celu ocenę aktualnej sytuacji nieruchomości oraz określenie istniejącego i potencjalnego ryzyka związanego z planowaną transakcją kapitałową, jaką w tym wypadku był zakup budynku. W NAI Estate Fellows audyty przeprowadzają wykwalifikowani eksperci finansowi z wieloletnim doświadczeniem w branży nieruchomości.

Analiza due diligence powinna zapewnić zidentyfikowanie i oszacowanie ryzyka związanego z przyszłą inwestycją, określenie specyfiki zawartych umów w tym struktury kosztów, rynku, dostawców i odbiorców, wypracowanie strategii negocjacyjnej z kontrahentem, oraz zwiększenie szans na pomyślne przeprowadzenie transakcji. Due diligence stanowi ostatni etap fazy przedtransakcyjnej, po którym następuje faza negocjacji.

Bardzo dziękuję za pracę i zaangażowanie ekspertów z NAI Estate Fellows w proces audytu nieruchomości Atrium International. Profesjonalnie  przygotowany raport wraz z jego aktualizacjami był bardzo pomocny przy podjęciu decyzji o zakupie nieruchomości – komentuje Maja Połubińska, Asset Manager w STRABAG Real Estate.

Praca przy tym projekcie również dla Nas była bardzo przyjemna i cieszymy się, że mogliśmy być uczestnikami tej transakcji. Jednocześnie wierzę, że dwa ostatnie projekty realizowane przez nas dla STRABAG Real Estate to wstęp do dłuższej i owocnej współpracy – dodaje Grzegorz Lisewski, Dyrektor Działu Zarządzania NAI Estate Fellows.

Atrium International w Warszawie to budynek biurowy dogodnie usytuowany w sercu Centralnego Obszaru Biznesu na skrzyżowaniu Al. Jana Pawła II 23 i ul. Grzybowskiej. Budynek oferuje 12.000 mkw. powierzchni biurowej do wynajęcia. Powierzchnie o wysokości 2,85 m wyposażone są w nowoczesny system klimatyzacji, okablowanie strukturalne i parking dla gości.