Business Park Grunwald po gruntownej modernizacji pod okiem NAI Estate Fellows w Poznaniu zyskał zupełnie nowy wygląd i funkcjonalność.

bartosz.miecznikowski 27 sierpnia 2018

Business Park Grunwald to obiekt biurowo – magazynowy położony w przemysłowej strefie dzielnicy Grunwald u zbiegu ulic Kamiennogórskiej i Jeleniogórskiej. Lokalizacja jest bardzo korzystna – dzielnica Grunwald położona w zachodniej części Poznania, jest bardzo dobrze skomunikowana z obwodnicą (S11, A2), a także z centrum miasta (również komunikacją miejską). Dodatkowym atutem lokalizacji jest bliskość lotniska.

Cały obiekt należący do Spółki Park to prawie 9 ha gruntu, na którym obecnie znajdują się hale magazynowe, magazynowo – produkcyjne, powierzchnie biurowe do wynajęcia o łącznym metrażu około 13 tys. m2. Siedzibę na wiele lat znalazło tu wiele firm. Od momentu zakupu obiektu przez Spółkę systematycznie modernizowane były hale i przylegające do nich biura. Powierzchnie biurowe są specjalnie dostosowywane do specyficznych potrzeb zarówno małych i średnich firm, jak i dużych przedsiębiorstw. Poza standardami wykończenia biur, bardzo ważną rolą odgrywa duża ilość miejsc parkingowych i rowerowych dla najemców i ich klientów.

Kolejnym projektem Spółki Park była modernizacja biurowca z początku lat 70-tych o trzech kondygnacjach nadziemnych i jednej podziemnej. Budynek zyskał nowoczesną elewację, nowe wnętrza wraz z wyposażeniem w nowoczesne urządzenia i instalacje. W przygotowaniu projektu Spółce doradzała NAI Estate Fellows Poznań Sp. z o.o. W ramach prac modernizacyjnych budynek został wyposażony w dwa szyby windowe, instalację wentylacji mechanicznej z rekuperacją, instalację klimatyzacyjną, sieć IT kategorii 6a. Biurowiec spełnia wymogi energetyczne przewidziane normami dla roku 2020. Na parterze znajdują się wspólna recepcja i kantyna, a na poziomie -1 – zaplecze socjalne dla rowerzystów (natryski, szatnie).

Przez lata swej działalności Spółka Park pokazała, że jej misją jest stworzenie swoim najemcom idealnego miejsca pracy. W komercjalizacji właściciela wspierała NAI Estate Fellows Poznań Sp. z o.o., a wysoką jakość wykonania zapewnił generalny wykonawca – ImerCon Sp. z o.o. Z niecierpliwością czekamy na kolejne projekty na pozostałych do zabudowy hektarach.

Budynek został przygotowany dla najemców w bardzo elastycznej aranżacji, pozwalającej na podział powierzchni na dowolne moduły. Projekt okazał się dużym sukcesem – wynajęty został w całości do czasu zakończenia prac budowlanych. Najemcy docenili estetykę i wysoką jakość wykonania, a także otwartość na ich potrzeby. – mówi Justyna Wasiak, Manager ds. wynajmu i sprzedaży Poznańskiego oddziału NAI Estate Fellows, bezpośrednio odpowiedzialna za komercjalizację budynku.