Nieruchomości lżejsze o 10 ton elektrośmieci – NAI Estate Fellows podsumowuje zbiórkę

bartosz.miecznikowski 21 czerwca 2018

W tegorocznej edycji akcji „Zrzuć zbędne kilowaty” wzięło udział 71 nieruchomości, w których dniach 17-18 maja 2018 roku przeprowadzono zbiórkę elektrośmieci. Organizatorami akcji było osiem firm działających na rynku nieruchomości komercyjnych (Cushman & Wakefield, Grupa Capital Park, JLL, Knight Frank, NAI Estate Fellows, Platan Group, GTC S.A. i Skanska).

Zgodnie z ideą kontynuowanej od kilku lat akcji, dochód z utylizacji zebranych przedmiotów i odzyskanych surowców przekazano na cele charytatywne. W tym roku wsparcie otrzymał ponownie Ośrodek Rewalidacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy przy Stowarzyszeniu „Przymierze – Ziemia Piska” w Piszu, który zapewnia interdyscyplinarną pomoc najciężej niepełnosprawnym dzieciom i młodzieży.

Inicjatywę wspierała firma BYŚ, zapewniająca wywóz i utylizację odpadów. Jak podkreśla Pani Ewa Oleszycka, przedstawiciel firmy, w tym roku jakość odpadów była bardzo dobra, dzięki czemu zyski z recyklingu również były wysokie. W ramach akcji zebrano 9 900 kg elektroodpadów. Uzyskane fundusze w wysokości ponad 1 000 zł zostały przekazane Ośrodkowi Rewalidacyjno-Edukacyjno-Wychowawczemu przy Stowarzyszeniu „Przymierze – Ziemia Piska” w Piszu. Dodatkowo związany z elektrozbiórką anonimowy Darczyńca, przekazał na ten sam cel rekordową kwotę aż  25 517 zł.

Akcja „Zrzuć zbędne kilowaty” odbywa się od sześciu lat i jest związana z obchodami Międzynarodowego Dnia Ziemi. Podczas wydarzenia w budynkach biurowych, centrach handlowych i magazynach zbierane są elektroodpady. Zbiórka wspierana jest przez działania edukacyjne, mające na celu uświadomienie znaczenia segregacji odpadów.

Znów nam się udało! Dziękuję Wszystkim za zaangażowanie i poświęcenie swojego czasu dla tak szczytnego przedsięwzięcia, które ma na celu nie tyko edukowanie w temacie ochrony środowiska, lecz również niesie ze sobą ogromne wsparcie dla potrzebujących i mam nadzieję uświadamia, że naprawdę warto pomagać innym. To daje olbrzymią satysfakcję! Chciałem też serdecznie podziękować Darczyńcy, który jak co roku, za moją namową wsparł naszą inicjatywę pokaźną kwotą ponad 25 tys. złotych. Tylko dzięki naszej wspólnej pracy na wielu twarzach znów pojawi się uśmiech. – dodaje Łukasz Dreger, Key Account Manager, Dział Zarządzania Nieruchomościami, Knight Frank.