Zrzuciliśmy 10 ton zbędnych kilowatów!

bartosz.miecznikowski 23 czerwca 2016

W dniach 18-22 kwietnia 2016 w ramach akcji ,,Zrzuć zbędne kilowaty” odbyła się elektrozbiórka w ponad 70 nieruchomościach.

NAI Estate Fellows uczestniczyło w akcji razem z siedmioma innymi firmami działającymi na rynku nieruchomości komercyjnych. Inicjatywę wspierała firma BYŚ, zapewniająca wywóz i utylizację odpadów. W ramach akcji zebrano ponad 10 200 kg elektroodpadów.

Uzyskane fundusze z utylizacji w wysokości ponad 1 500 zł zostały przekazane Świetlicy Wychowawczo-Terapeutycznej ,,Smurfy” w Piszu. Dodatkowo związani z elektrozbiórką darczyńcy, pragnący zachować anonimowość, przekazali Świetlicy ponad 8 000 zł.

Akcja „Zrzuć zbędne kilowaty” odbywa się od czterech lat i jest związana z obchodami Międzynarodowego Dnia Ziemi. Podczas wydarzenia w budynkach biurowych, centrach handlowych i magazynach zbierane są elektroodpady. Zbiórka wspierana jest przez działania edukacyjne, mające na celu uświadomienie znaczenia segregacji odpadów.

Cieszę się, że do naszej inicjatywy dołączyły w tym roku kolejne, międzynarodowe organizacje, jest to potwierdzeniem tego, że pojęcie społecznej odpowiedzialności biznesu na stałe zakorzeniło się w branży nieruchomości.. W tym roku widzieliśmy ogromne zainteresowanie zbiórką. Dzięki zaangażowaniu uczestników udało nam się zebrać o ponad tonę więcej elektroodpadów niż w roku poprzednim. Zebrane środki z utylizacji odpadów zostaną przekazane dla podopiecznych Świetlicy Wychowawczo-Terapeutycznej ,,Smurfy” w Piszu.”  – mówi Ewa Rasińska z firmy JLL.