Aktualności

Prawo budowlane dotyczące nieruchomości

Marta Wróbel 4 czerwca 2018

Prawo budowlane jasno określa normy dotyczące nieruchomości, od etapu jej projektowania, przez budowę, a także późniejsze administrowanie budynkiem. Przepisy prawa budowlanego odnoszą się również do późniejszego zarządzania nieruchomością, w szczególności dbałości o stan techniczny budynku.

Obowiązujące regulacje prawne określają również rolę właściciela i podmiotów zarządzających nieruchomością. Szczegółowy zakres obowiązków jest określany bezpośrednio przez umowę pomiędzy właścicielem budynku a zarządcą. Zakres uprawnień musi być zgodny z obowiązującymi regulacjami.

(więcej…)

Więcej

Obowiązki i uprawnienia zarządcy nieruchomości

Marta Wróbel

Obowiązki oraz uprawnienia zarządcy regulowane są prawnie, a także spisanymi warunkami umowy pomiędzy stronami. Podstawowym obowiązkiem zarządcy jest reprezentowanie właściciela nieruchomości na zewnątrz we wszystkich regulowanych umową sprawach. Zarządca odpowiada również za dokumentację, dotyczącą nieruchomości.

Zarządcy nieruchomości są zobowiązani zapewnić obsługę eksploatacji nieruchomości, a także regularną konserwację budynku, czyli zapewnienie niezbędnych okresowych przeglądów i remontów. Rolą zarządcy, także w przypadku nieruchomości komercyjnej, jest przedstawienie regularnych sprawozdań z funkcjonowania nieruchomości jej właścicielowi.

(więcej…)

Więcej

Już od lipca polskie klientki będą mogły odwiedzić nowy salon urody, znanej na rynkach wschodnich sieci G.BAR.

dominika.soszynska 7 maja 2018

Sieć G. BAR specjalizuje się w wyszukanych stylizacjach fryzur, paznokci i indywidualnie dopasowanych makijażach. To co wyróżnia tę markę to dbałość o szczegóły wystroju wnętrz i unikalna oferta dedykowana dla najbardziej wymagających klientek.

Sieć jest obecna w takich krajach jak: Rosja, Ukraina, Kazachstan, Kirgistan i Słowenia oraz zostanie wprowadzona do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Salon G.Bar  zajmie lokal o powierzchni 76 mkw. zlokalizowany na parterze biurowca, tuż obok lokalu perfumerii internetowe Perfumesco – najemcy, którego również reprezentował NAI Estate Fellows. (więcej…)

Więcej

Vistex Poland CEE wprowadzi się do CBL

Marta Wróbel 22 marca 2018

Oddział NAI Estate Fellows w Łodzi podpisał kolejną umowę najmu powierzchni biurowej w CBL| Łódź.  

Nowy Najemca – Vistex Poland CEE Sp. z o.o. to producent oprogramowania oraz aplikacji biznesowych dla największych firm na świecie. Vistex w CBL zajmie Biuro o powierzchni ponad 1500 m2 zlokalizowane na 4 piętrze biurowca. Za przeprowadzenie transakcji, ze strony NAI Estate Fellows, odpowiedzialny był Piotr Klatka – Dyrektor Biura Regionalnego w Łodzi. (więcej…)

Więcej

Kancelaria prawna AXELO wybrała nową lokalizację w Krakowie

Marta Wróbel

Axelo Ostrowski, Domagalski i Wspólnicy zmieniają lokalizację swojego Krakowskiego biura
i przeprowadzają się do Equal Business Park.

Kancelaria AXELO specjalizuje się w obsłudze prawnej i prawnopodatkowej przedsiębiorców. Poza Krakowem świadczy swoje usługi w: Warszawie, Rzeszowie /siedziba główna/, Mielcu i Nowym Sączu oraz na Ukrainie, we Lwowie. Najemca zajmie biuro, o łącznej powierzchni 132 m2, zlokalizowane na 2 kondygnacji budynku w kwietniu br. (więcej…)

Więcej

Kupiec Poznański pod nowymi sterami

Marta Wróbel 7 lutego 2018

NAI Estate Fellows przejął zarządzanie Kupcem Poznańskim

Centrum Handlowo-Biurowe Kupiec Poznański zostało otwarte w 2001 roku i jest usytuowane w samym sercu miasta Poznania. Sześciopiętrowy budynek o powierzchni 30.000 mkw, zapewnia 3 piętra powierzchni handlowej, 3 poziomy przestrzeni biurowych oraz 150 miejsc na parkingu podziemnym dla Klientów i prawie 100 Najemców. (więcej…)

Więcej